Australian Open: Εντυπωσιακός ο Στέφανος Τσιτσιπάς – Νίκησε 3-0 τον Ιμέρ

Παίζοντας το καλύτερο παιχνίδι του εδώ και καιρό, ο Στέφανος Τσιτσιπάς κέρδισε 3-0 τον Ιμερ, πέρασε στον δεύτερο γύρο του Australian Open και περιμένει τον Αργεντινό Μπάεζ. Ο Έλληνας τενίστας όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος, ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Σουηδού κερδίζοντας με 3-0 σετ (6-2, 6-4, 6-3 σε 2 ώρες και 10 λεπτά). Έπαιξε το πιο ώριμο παιχνίδι του ίσως μετά το US Open,
σερβίροντας καλά, έχοντας καλές επιστροφές στο σερβίς του αντιπάλου του, ενώ το φόρχαντ του ήταν εξαιρετικό και στο μπάκχαντ τα λάθη μειώθηκαν αισθητά. Κάθε φορά που ο Ιμερ του έβαζε δύσκολα, είχε υπομονή και κέρδιζε τα μεγάλα ράλι για να βρει break σε όποια φάση του ματς χρειαζόταν. Απόλυτος κυρίαρχος στο πρώτο σετ ο Τσιτσιπάς Ο Ιμερ πήρε το πρώτο game εύκολα, αλλά ο Τσιτσιπάς ισοφάρισε με χαμένη επιστροφή του Σουηδού και έφτασε αμέσως μετά στο πρώτο break στο ματς από έναν winner και ένα αβίαστο λάθος του αντιπάλου του. Ο Στέφανος κράτησε το […]
Australian Open, Εντυπωσιακός, Στέφανος Τσιτσιπάς – Νίκησε 3-0, Ιμέρ,Australian Open, entyposiakos, stefanos tsitsipas – nikise 3-0, imer