Τρομερή εκκίνηση στο Παγκόσμιο Κύπελλο από τους Ρώσους οι οποίοι έπειτα από εξαιρετική εμφάνιση διέλυσαν με 5-0 την απογοητευτική Σαουδική Αραβία.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκορ πολύ νωρίς (12′ Γκαζίνσκι) και παρά το σοκ της απώλειας του Τζαγκόεφ (23′) πέτυχαν το 2-0 με τον Τσερίσεφ στο 43′ ‘σκοτώνοντας ψυχολογικά τους Σαουδάραβες.

Οι τελευταίοι προσπάθησαν να απειλήσουν το β’ ημίχρονο, αλλά τα κατάφεραν ελάχιστες φορές

και στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα κατέρρευσαν…

The 2018 FIFA #WorldCup is currently averaging five goals per game!

The perfect start for @TeamRussia!#RUSKSA #RUS #KSA pic.twitter.com/jPPUiycsJD

FIFA World Cup (@FIFAWorldCup) June 14, 2018

Στο 71′ ο Τζούμπα έκανε το 3-0 και στις καθυστερήσεις ήρθαν άλλα δύο γκολ για να δώσουν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Ρώσων.

The post Πρεμιέρα στο Μουντιάλ 2018 με «καταιγίδα»: Ρωσικό πάρτι με 5-0 επί της Σαουδικής Αραβίας appeared first on Protagon.gr.