“Ζορίστηκε” αλλά στο τέλος έριξε… πεντάρα η Ρόμα

00:24 19/10/2020 - Πηγή: NewsIt

Η Ρόμα τα βρήκε… σκούρα για μία ώρα απέναντι στη Μπενεβέντο, ωστόσο κατάφερε να επικρατήσει εντός έδρας στο τέλος με το εμφατικό 5-2, για την τέταρτη αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι Ρωμαίοι ανέτρεψαν το γρήγορο γκολ του Καπράρι (5′), με τα τέρματα των Πέδρο (31′) και Τζέκο (35′) πριν το ημίχρονο.

Οι φιλοξενούμενοι αφού έχασαν πέναλτι με τον Λαπαντούλα στο 53′, έφεραν το ματς στα ίσα με τον ίδιο παίκτη δύο λεπτά αργότερα, όμως το φινάλε ανήκε στους «τζιαλορόσι». Ο Βερετού με πέναλτι, ο Τζέκο

με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και ο Πέρες, χάρισαν το «τρίποντο» στη Ρόμα που βελτίωσε τη βαθμολογική της θέση (έβδομη με 7 βαθμούς).