22:07 8/5/2023 - Πηγή: NewsIt

Ο ΠΑΟΚ όχι μόνο κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, στην έδρα του Βόλου, αλλά πήρε και το αριθμητικό πλεονέκτημα.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ μετά από 28 λεπτά στην έδρα του Βόλου. Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς υποδέχθηκε την μπάλα στην άκρη της περιοχής, συνέκλινε, εξαπέλυσε ένα όμορφο συρτό πλασέ για το 1-0.

Ο “δικέφαλο του Βορρά” βρέθηκε πολύ κοντά να διπλασιάσει τα τέρματά του στο Πανθεσσαλικό, έχοντας δοκάρι στην κεφαλιά του Μπράντον Τόμας στο 36′, ενώ πήρε και το αριθμητικό πλεονέκτημα στο 45+2΄ με την αποβολή του Φελίπε Πιρές.

To άρθρο Βόλος – ΠΑΟΚ 0-1: Γκολ ο Ζίβκοβιτς, δοκάρι οι Θεσσαλονικείς και αποβολή για τους γηπεδούχους στο ημίχρονο δημοσιεύτηκε στο NewsIT .