20:55 20/12/2023 - Πηγή: NewsIt

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε αρκετά να βρει ένα γκολ κόντρα στο Βόλο για τη 15η αγωνιστική της Super League 1, αλλά με παίκτη αποκάλυψη τον Γερεμέγεφ, πέτυχε τρία τέρματα μέσα σε 8 λεπτά.

Με το σκορ στο 0-0 μέχρι το 64′, ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έριξε στο ματς τον Γερεμέγιεφ ως αλλαγή κι αυτός τον δικαίωσε στην πρώτη

του επαφή με την μπάλα, ανοίγοντας το σκορ από ασίστ του Ιωαννίδη, στο Βόλος – Παναθηναϊκός.

Δύο λεπτά μετά, το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε και ο Αράο με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρ, για να πετύχει και τρίτο γκολ ο Παναθηναϊκός, με τον Γερεμέγεφ να βάζει το… κερασάκι, με “ψαλιδάκι”.

Το γκολ του Γερεμέγεφ για το Βόλος – Παναθηναϊκός 0-1

Το γκολ του Αράο για το Βόλος – Παναθηναϊκός 0-2

Το γκολ του Γερεμέγεφ για το Βόλος – Παναθηναϊκός 0-3

Το 3-0 ήταν και το τελικό σκορ υπέρ του Παναθηναϊκού.

To άρθρο Βόλος – Παναθηναϊκός: Τρία γκολ σε 8 λεπτά για τους «πράσινους» με αποκάλυψη τον Γερεμέγεφ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .