Σπέτσια – Μίλαν 1-2: «Απόδραση» και κορυφή παρά το γκολ του Βέρντε

18:12 25/9/2021 - Πηγή: NewsIt

Η Μίλαν «ζορίστηκε»  στο εναρκτήριο ματς της 6ης αγωνιστικής της Serie A, αλλά επικράτησε με 2-1 εκτός έδρας της Σπέτσια και «σκαρφάλωσε« προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Με την… αύρα της οικογένειας Μαλντίνι και την ποιότητα του Ντίαθ η Μίλαν πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Σπέτια του πρώην άσου της ΑΕΚ,  Ντανιέλε Βέρντε. Ο Ντανιέλ Μαλντίνι άνοιξε με κεφαλιά το σκορ στο 48′ και έγραψε ιστορία, αλλά ο Βέρντε με ατομική ενέργεια και μπόλικη τύχη έφερε στα ίσα το ματς στο

80′. «Ήρωας» των «ροσονέρι» ήταν ο Ισπανός μέσος, Μπραχίμ Ντίαθ, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 82ο λεπτό και πέντε λεπτά μετά πέτυχε το νικητήριο τέρμα των φιλοξενούμενων, χάρις στο οποίο ανέβηκαν προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας, με 16 βαθμούς έναντι 15 της Νάπολι, που έχει όμως ένα ματς λιγότερο.

To άρθρο Σπέτσια – Μίλαν 1-2: «Απόδραση» και κορυφή παρά το γκολ του Βέρντε δημοσιεύτηκε στο NewsIT .