Ρεάλ Μαδρίτης – Κλαμπ Αμέρικα 2-2: Ισοπαλία με φοβερό γκολ Μπενζεμά

10:40 27/7/2022 - Πηγή: NewsIt

Η Ρεάλ Μαδρίτης αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Κλαμπ Αμέρικα σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας των δύο ομάδων που έγινε τα ξημερώματα στο Oracle Park, που συνήθως φιλοξενεί την ομάδα μπέιζμπολ του Σαν Φρανσίσκο, Giants.

Η Κλαμπ Αμέρικα προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Μαρτίν μόλις στο πέμπτο λεπτό του αγώνα, ωστόσο η Ρεάλ Μαδρίτης κατάφερε να κάνει την ανατροπή με ένα φοβερό γκολ του Μπενζεμά στο 22′ κι ένα τέρμα του Αζάρ στο 55′.

Τελικά, η Κλαμπ Αμέρικα κατάφερε να ισοφαρίσει στο 82ο λεπτό με τον Φιντάλγκο, αξιοποιώντας το πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Βινίσιους.

Η Ρεάλ Μαδρίτης θα ολοκληρώσει την περιοδεία της στις ΗΠΑ, το Σάββατο, εναντίον της Γιουβέντους, στο Rose Bowl, στην Πασαντίνα της Καλιφόρνια.

To άρθρο Ρεάλ Μαδρίτης – Κλαμπ Αμέρικα 2-2: Ισοπαλία με φοβερό γκολ Μπενζεμά δημοσιεύτηκε στο NewsIT .