Ρεάλ Μαδρίτης – Μπέτις: Μόνη πρώτη η «βασίλισσα» με σφραγίδα Ροντρίγκο

19:45 3/9/2022 - Πηγή: NewsIt

Η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύτηκε απέναντι στη μαχητική Μπέτις αλλά εν τέλει επικράτησε με 2-1 και έμεινε μόνη πρώτη στη κορυφή της βαθμολογίας της La Liga.

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνεχίζει την ξέφρενη πορεία της στη La Liga, επικρατώντας της Μπέτις με 2-1, κάνοντας έτσι το 4/4 στη φετινή La Liga

Οι ”μερένχες” άνοιξαν το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Βινίσιους αλλά 8 λεπτά αργότερα ο Κανάλες ισοφάρισε

βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Κάρλο Αντσελότι.

Ο αγώνας είχε εξαιρετικό ρυθμό, με τη Ρεάλ να έχει τις ευκαιρίες της και τελικά να βρίσκει τη λύση με τον τον Ροντρίγκο στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μπέτις δεν παράτησε το παιχνίδι, ζητώντας μάλιστα πέναλτι στο φινάλε της αναμέτρησης αλλά ο διαιτητής του αγώνα είχε διαφορετική άποψη.

Το 2-1 έμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα της λήξης με την Ρεάλ Μαδρίτης να παραμένει μόνη στη κορυφή της βαθμολογίας και τη Μπέτις να γνωρίζει τη πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

To άρθρο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπέτις: Μόνη πρώτη η «βασίλισσα» με σφραγίδα Ροντρίγκο δημοσιεύτηκε στο NewsIT .