22:36 14/6/2022 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός βρέθηκε πίσω στο σκορ με 14 πόντους (46-32) στο πρώτο ημίχρονο του δεύτερου τελικού της Basket League με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ.

Ωστόσο, οι Πειραιώτες παρουσιάστηκαν με τελείως διαφορετικό πρόσωπο στην τρίτη περίοδο, φέρνοντας τούμπα την αναμέτρηση μέσα σε λίγα λεπτά.

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Τάιλερ Ντόρσεϊ, ο Ολυμπιακός όχι μόνο μείωσε τη διαφορά, αλλά κατάφερε και να περάσει μπροστά στο σκορ, με την άμυνα του Παναθηναϊκού να αδυνατεί να σταματήσει τον γκαρντ του Ολυμπιακού, ο οποίος πήρε… φωτιά στην τρίτη περίοδο.

Δείτε την ερυθρόλευκη ανατροπή δια χειρός του συγκλονιστικού Ντόρσεϊ:

To άρθρο Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Ο ασύλληπτος Ντόρσεϊ έφερε τούμπα τον τελικό στο ΟΑΚΑ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, Ντόρσεϊ, ΟΑΚΑ,panathinaikos – olybiakos, ntorsei, oaka