21:17 1/8/2023 - Πηγή: NewsIt

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει την Ντνίπρο στην κατάμεστη Λεωφόρο, για τον αγώνα ρεβάνς στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League και πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο ματς.

Μόλις στο 16ο λεπτό του αγώνα, ο Σπόραρ ήταν και πάλι αυτός που “άνοιξε” το σκορ για τον Παναθηναϊκό, αφού εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στην άμυνα της Ντνίπρο για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Ο Σπόραρ μπήκε έκλεψε την μπάλα ανάμεσα σε αμυντικό και τερματοφύλακα, την πήρε

ωραία μπροστά του και με μία φοβερή λόμπα την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0 στο ματς.

Το γκολ του Σπόραρ για το Παναθηναϊκός – Ντνίπρο 1-0

Λίγο αργότερα όμως, στο 23ο λεπτό του αγώνα, η Ντνίπρο κατάφερε να “απαντήσει” με μία φοβερή προσωπική ενέργεια του Ντόβμπικ, ο οποίος έκανε εκπληκτική ντρίμπλα μέσα στην περιοχή και από πλάγια θέση “εκτέλεσε” τον Μπρινιόλι για το 1-1 στο ματς.

Το γκολ του Ντόβμπικ για το Παναθηναϊκός – Ντνίπρο 1-1

To άρθρο Παναθηναϊκός – Ντνίπρο: Το γκολ του Σπόραρ για το 1-0 και η ισοφάριση των Ουκρανών σε 1-1 δημοσιεύτηκε στο NewsIT .