Παναθηναϊκός – Μονακό 83-91: Τα highlights της «πράσινης» ήττας στο ΟΑΚΑ

00:09 2/2/2022 - Πηγή: NewsIt

Η Μονακό είδε τον Μάικ Τζ.ειμς να.. πετάει φωτιές μέσα στο ΟΑΚΑ και έφυγε με τη νίκη (91-83) από την έδρα του Παναθηναϊκού, σε ματς για την 24η αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Euroleague.

Μετά από ένα απογοητευτικό δεύτερο δεκάλεπτο, όταν έχασε την επαφή με τη Μονακό, ο Παναθηναϊκός

ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο, βρήκε ρυθμό στην επίθεση μέσα από την σκληρή άμυνα του και στο 33΄ ανέκτησε το προβάδισμα (68-67).

Ωστόσο, οι… ορέξεις του Μάικ Τζέιμς από τα 6.75 άλλαξαν τα δεδομένα, με τον πρώην «πράσινο» γκαρντ να εξασφαλίζει στην ομάδα του μία διψήφια διαφορά ασφαλείας στο 36΄ (68-80) και να την οδηγεί εκ του ασφαλούς στην επιστροφή της στις νίκες.

Κορυφαίος των νικητών ο Μάικ Τζέιμς με 29 πόντους και 4/7 τρίποντα, ενώ από τον Παναθηναϊκό έδωσαν τα πάντα για την υπέρβαση οι Τζέρεμι Έβανς (16π., 6ρ.), Νεμάνια Νέντοβιτς (16π.), Χάουαρντ Σαντ Ρος (15π.), Οκάρο Ουάιτ (12π.) και Ντάριλ Μέικον (10π.).

Highlights…@TheNatural_05 leads @ASMonaco_Basket to the road win!#EveryGameMatters pic.twitter.com/6wLhClBGdE

Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) February 1, 2022

To άρθρο Παναθηναϊκός – Μονακό 83-91: Τα highlights της «πράσινης» ήττας στο ΟΑΚΑ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Παναθηναϊκός – Μονακό 83-91, ΟΑΚΑ,panathinaikos – monako 83-91, oaka