22:31 12/10/2023 - Πηγή: NewsIt

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει την Μπάγερν Μονάχου στο ΟΑΚΑ για την 2η αγωνιστική της Euroleague και ο Λευτέρης Μαντζούκας πέτυχε ένα φοβερό buzzer beater τρίποντο στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Με 5,8 δευτερόλεπτα στην τελευταία επίθεση για τον Παναθηναϊκό, ο Γκραντ έτρεξε το γήπεδο και εφόρμησε προς το καλάθι της Μπάγερν Μονάχου για να “πετάξει” τελικά την μπάλα στη γωνία του τριπόντου, στον Μαντζούκα.

Ο Έλληνας φόργουορντ πρόλαβε το χρονόμετρο και ευστόχησε για τρεις,

αυξάνοντας το προβάδισμα της ομάδας του στο +7 (37-30) στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τους “Βαυαρούς”.

Το buzzer beater τρίποντο του Μαντζούκα

Mantzoukas sinks the buzzer-beating three@paobcgr #MagicMoment pic.twitter.com/UoUiIa0ZFE

Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague) October 12, 2023

To άρθρο Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου: Το buzzer beater τρίποντο του Μαντζούκα στο ημίχρονο δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Παναθηναϊκός – Μπάγερν Μονάχου, Μαντζούκα,panathinaikos – bagern monachou, mantzouka