«Πάλεψε» μόνος ο Αντετοκούνμπο στο… σπίτι του Λεμπρόν! videpo

10:59 7/3/2020 - Πηγή: NewsIt

Οι δύο ομάδες που έχουν το καλύτερο ρεκόρ στο ΝΒΑ… κονταροχτυπήθηκαν στο «Staples Center» Οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο δεν τα κατάφεραν στην έδρα των Λέικερς (113-103). Μεγάλη βραδιά από Λεμπρόν Τζέιμς και Άντονι Ντέιβις.

Παρά τη μεγάλη εμφάνιση του Γιάννη Αντετοκούνμπο, οι Μιλγουόκι Μπακς δεν μπόρεσαν να φύγουν με τη νίκη από την έδρα των Λέικερς (113-103) κι έτσι γνώρισαν τη δέκατη φετινή τους ήττα μετά από 63 παιχνίδια.

Ο Αντετοκούνμποι δεν είχε μεγάλη… βοήθεια από τους συμπαίκτες

του, αλλά κατάφερε να πετύχει double-double. Ο Έλληνας σούπερ-σταρ του Μιλγουόκι πέτυχε 32 πόντους με (10/21 σουτ, 11/14 βολές και 1/6 τρίποντα), 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ και 1 κλέψιμο σε 36 λεπτά συμμετοχής.

Click4more: “Ελληνάρας” έβρισε τον Αντετοκούνμπο! “Την φάγατε στον κώ….” (video)

Μοναδική εξαίρεση από τους συμπαίκτες του Αντετοκούνμπο ήταν ο Ντόντε ΝτιΒιντσέντζο, που σημείωσε 17 πόντους. Ο Κρις Μίντλετον είχε 12 πόντους (με 5/19 σουτ), ενώ ο Έρικ Μπλέντσο πρόσθεσε 11 πόντους (με 5/13 σουτ), έχοντας και 5 λάθη. Να σημειωθεί ότι ο Θανάσης Αντετοκούνμπο δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.

Οι Λέικερς είχαν σε εξαιρετική βραδιά τους Λεμπρόν Τζέιμς και Άντονι Ντέιβις, οι οποίοι είχαν συνολικά 67 πόντους. Ο «βασιλιάς» τελείωσε τον αγώνα με 37 πόντους (11/14 δίποντα, 1/7 τρίποντα, 12/15 βολές), 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 3 κλεψίματα και 4 λάθη σε 37 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Ντέιβις είχε απολογισμό 30 πόντους (10/20 δίποντα, 0/4 τρίποντα, 10/11 βολές), 9 ριμπάουντ, 2 κοψίματα και 4 λάθη στα 29 λεπτά που αγωνίστηκε.

Τα δωδεκάλεπτα: 19-22, 48-48, 87-76, 113-103