Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 0-0 LIVE: “Κρύο” ξεκίνημα στο “Καραϊσκάκης”

21:48 24/6/2020 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στο “Καραϊσκάκης” για το Κύπελλο Ελλάδας, σε ένα σπουδαίο ντέρμπι για την πρόκριση στον μεγάλο τελικό, το οποίο και διεξάγεται όμως κεκλεισμένων των θυρών λόγω κορονοϊού.

Ο ΠΑΟΚ έχει προβάδισμα μετά το 3-2 της Τούμπας και είναι ο κάτοχος των τριών τελευταίων

τροπαίων της διοργάνωσης, αλλά ο Ολυμπιακός χρειάζεται απλή νίκη με ένα γκολ για να κάνει την ανατροπή και να διεκδικήσει το… νταπλ, αφού έχει ήδη εξασφαλίσει το πρωτάθλημα.

Παρακολουθήστε LIVE το ΟλυμπιακόςΠΑΟΚ από το Newsit.gr

Το πρώτο παιχνίδι για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, πραγματοποιήθηκε πριν τη διακοπή του κορονοϊού με τον ΠΑΟΚ να παίρνει τη νίκη με δραματικό τρόπο. Μετά από ένα “τρελό” παιχνίδι στην Τούμπα, ο “Δικέφαλος του Βορρά” επικράτησε με ανατροπή 3-2 του Ολυμπιακού, παρότι βρέθηκε με την… πλάτη στον τοίχο.

Οι περσινοί νταμπλούχοι Ελλάδας έχαναν με 2-0 μόλις στο 9ο λεπτό, αλλά ισοφάρισαν αμέσως το σκορ και ολοκλήρωσαν μία “επική” ανατροπή με πέναλτι του Πέλκα στο δεύτερο ημίχρονο.

To άρθρο ΟλυμπιακόςΠΑΟΚ 0-0 LIVE: “Κρύο” ξεκίνημα στο “Καραϊσκάκης” δημοσιεύτηκε στο NewsIT .