09:54 28/4/2021 - Πηγή: NewsIt

Οι Μάβερικς κέρδισαν με ευκολία τους Γουόριορς (133-103) με τον Λούκα Ντόντσιτς να έχει νέα ηγετική εμφάνιση. Ξεχώρισε ο Μάικ Τζέιμς στη νίκη των Νετς επί των Τορόντο Ράπτορς (116-103).

Ο Λούκα Ντόντσιτς έκανε… όργια στην άνετη εκτός έδρας νίκη των Μάβερικς επί των Γουόριορς με 133-103.

Χωρίς να πάρει λεπτό συμμετοχής στην τελευταία περίοδο, ο Σλοβένος «αστέρας» είχε 39 πόντους

(4/10 τρίποντα, 5/5 βολές), 6 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα. Ο Στεφ Κάρι έφτασε τους 27 πόντους από την πλευρά των ηττημένων.

Σε άλλο ματς στο ΝΒΑ, οι Μπρούκλιν Νετς νίκησαν 116-103 τους Τορόντο Ράπτορς και εξασφάλισαν τη συμμετοχής του στα εφετινά play off.

Κορυφαίος για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Κέβιν Ντουράντ, ο οποίος σημείωσε double double με 17 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Τζεφ Γκριν (22 πόντους), ενώ ο Μάικ Τζέιμς σημείωσε 11 πόντους (όλους την 4η περίοδο) και μάζεψε 8 ριμπάουντ. Για τους Ράπτορς, ο Κάιλ Λάουρι είχε 24 πόντους και ο Ότζι Ανουνόμπι 21 πόντους.

To άρθρο Ο «super» Ντόντσιτς «διέλυσε» τους Γουόριορς – Εντυπωσιακός Μάικ Τζέιμς για τους Νετς δημοσιεύτηκε στο NewsIT .