Νιούκαστλ – Τότεναμ 5-0 στο 21′: Απίστευτο κι όμως αληθινό

16:48 23/4/2023 - Πηγή: NewsIt

Αυτά τα πράγματα μόνο στην Premier League μπορούν να γίνουν. Η Νιούκαστλ πέτυχε πέντε γκολ κόντρα στην Τότεναμ στα πρώτα 21 λεπτά της αναμέτρησης στο “Σεντ Τζέιμς Παρκ”.

Η Νιούκαστλ μπήκε με το πόδι τέρμα πατημένο στο γκάζι, ισοπεδώνοντας την Τότεναμ στο “Σεντ Τζέιμς Παρκ”. Οι γηπεδούχοι διέλυσαν τα “σπιρούνια”, σκοράροντας πέντε φορές πριν συμπληρωθούν 21 λεπτά αγώνα.

Ο Τζέικομπ Μέρφι άνοιξε το σκορ στο δεύτερο λεπτό, ο Ζοέλινγκτον έκανε το 2-0 στο 6′, πριν ο Μέρφι στείλει ξανά την μπάλα στα δίχτυα του Γιορίς για το 3-0, πριν καν φτάσουμε στο πρώτο δεκάλεπτο.

Η Νιούκαστλ δεν άφησε το πόδι από το γκάζι, με τον Ίσακ να παίρνει τη σκυτάλη και να σκοράρει δύο ακόμα γκολ, για το 5-0 στο 21′!

To άρθρο Νιούκαστλ – Τότεναμ 5-0 στο 21′: Απίστευτο κι όμως αληθινό δημοσιεύτηκε στο NewsIT .