19:56 31/12/2021 - Πηγή: NewsIt

Η Βαλένθια ολοκλήρωσε το 2021, με αναμέτρηση για τη 19η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, στην οποία και ηττήθηκε με 2-1 από την Εσπανιόλ, μετά από ένα απίθανο φινάλε.

Οι “νυχτερίδες” προηγήθηκαν στο ματς με γκολ του Αλδερέτε στο 51′ και κρατούσαν στα “χέρια” τους τη νίκη μέχρι και το τελευταίο δεκάλεπτο, όμως μία φάση στο 83ο λεπτό, άλλαξε τα δεδομένα. Ο Ντούρο έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, επιτρέποντας την ισοφάριση με

τον Ντε Τομάς, αλλά και την ολική ανατροπή στο 88′, με γκολ του Πουάδο.

Hugo pone el pie delante para que no remate, y el contrario le pega una patada. ¡Penalti y expulsión, con dos cojones! 76 árbitros mirando. Qué escándalo. pic.twitter.com/TmqGsGeRfZ

— Chafacharcos (@ChaCharcos) December 31, 2021

Η Βαλένθια έχασε έτσι την ευκαιρία να βρεθεί στην πρώτη 6άδα της βαθμολογίας στη “La Liga”, την ώρα που η Εσπανιόλ την πλησίασε στο -2, φθάνοντας τους 26 βαθμούς στην 9η θέση.

To άρθρο Η Βαλένθια ηττήθηκε με απίθανη ανατροπή 2-1 από την Εσπανιόλ και έκλεισε με το «αριστερό» το 2021 δημοσιεύτηκε στο NewsIT .