Η Παρί «λυτρώθηκε» από τον Ικάρντι στο 90+5’

16:18 18/4/2021 - Πηγή: NewsIt

Βρέθηκε… φάτσα με την απώλεια βαθμών μέσα στην έδρα της. Η Παρί Σεν Ζερμέν όμως νίκησε με τα χίλια ζόρια την Σεντ Ετιέν (3-2) με τον Ικάρντι να διαμορρφώνει το τελικό σκορ στο 90+5′.

Μετά από ένα απίστευτο δεύτερο ημίχρονο, η Παρί Σεν Ζερμέν κατάφερε να επικρατήσει της Σεντ Ετιέν με 3-2 και να μείνει στο -1 από την πρωτοπόρο, Λιλ.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 78’ με τον Μπουάνγκα, αλλά στη συνέχεια πήρε την κατάσταση στα… πόδια του ο Κιλιάν Μπαπέ και με δύο δικά του γκολ (79′, 87′ πεν.), ανέτρεψε το σκορ.

Η Σεντ Ετιέν δεν είχε πει την τελευταία λέξη της και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2 με τον Χαμουμά. Το ματς όμως κρίθηκε δύο λεπτά αργότερα, καθώς λίγο πριν το τελικό σφύριγμα ο Ικάρντι χάρισε στην ομάδα του τη σημαντική νίκη.

To άρθρο Η Παρί «λυτρώθηκε» από τον Ικάρντι στο 90+5’ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .