Η Ατλέτικο έΧασε την ευκαιρία στο “Σαν Μαμές” (video)

17:16 14/6/2020 - Πηγή: NewsIt

Ισόπαλη με σκορ 1-1 έληξε η αναμέτρηση της Ατλέτικο Μαδρίτης με την Αθλέτικ Μπιλμπάο στο “Σαν Μαμές” με την ομάδα του Σιμεόνε να χάνει έτσι ευκαιρία να βρεθεί στην 4η θέση της βαθμολογίας της La Liga που οδηγεί στο Champions League.

Βαθμούς άφησε η Ατλέτικο Μαδρίτης στην έδρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη με 1-1 σε ματς για την 28η αγωνιστική της La Liga

ομάδα των Βάσκων προηγήθηκε με τον Ικερ Μουνιαϊν στο 37ο λεπτό, για να ισοφαρίσουν δύο λεπτά αργότερα οι “ροχιμπλάνκος” με τον Ντιέγκο Κόστα, αλλά παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, ειδικότερα προς το τέλος της αναμέτρησης, δεν κατάφεραν να πάρουν το πολυπόθητο τρίποντο.

Η ομάδα της Μαδρίτης βρίσκεται πλέον στην έκτη θέση της βαθμολογίας, ισοβαθμώντας με Ρεάλ Σοσιεδάδ και Χετάφε στους 46 βαθμούς και κινδυνεύει να μείνει ακόμα και εκτός Ευρώπης τη νέα σεζόν. Η Αθλέτικ στον αντίποδα βρίσκεται στους 38 βαθμούς και έχασε έδαφος στη μάχη της διεκδίκησης για μία θέση στο Europa League.

To άρθρο Η Ατλέτικο έΧασε την ευκαιρία στο “Σαν Μαμές” (video) δημοσιεύτηκε στο NewsIT .