Δημήτρης Λημνιός: Σε αναζήτηση ομάδας ενόψει Ιανουαρίου ο Έλληνας επιθετικός

13:10 5/11/2023 - Πηγή: NewsIt

Τον επόμενο σταθμό της ποδοσφαιρικής του καριέρας θα πρέπει να ψάξει ο Δημήτρης Λημνιός, μιας και οι… δρόμοι του με την Κολωνία αναμένεται να χωρίσουν.

Σε αναζήτηση ομάδας, ενόψει Ιανουαρίου, βρίσκεται ο Δημήτρης Λημνιός, μιας και ο Έλληνας επιθετικός παραμένει εκτός πλάνων από τον Στέφεν Μπάουμγκαρτ στην Κολωνία.

Ο Δημήτρης Λημνιός συμπεριελήφθη στην αποστολή της Κολωνίας σε μόλις τέσσερα ματς στη Bundesliga

χωρίς να αγωνιστεί ούτε λεπτό. Ο Έλληνας επιθετικός βρίσκεται εκτός αποστολής από τις αρχές Οκτωβρίου (08.10) και το ματς στην έδρα της Μπάγερ Λεβερκούζεν (ήττα με 3-0).

Παράλληλα, ο Έλληνας διεθνής επιθετικός έχει μόνο ένα 90λεπτο με την δεύτερη ομάδα του συλλόγου. Το συμβόλαιό του με την Κολωνία λήγει στο τέλος της σεζόν και οι αποδοχές του είναι κοντά στο 1 εκατ. ευρώ ετησίως. Ο διεθνής άσος είχε 10 γκολ και 14 ασίστ σε 112 συμμετοχές με τον ΠΑΟΚ, πριν πάρει τη μετεγγραφή στη γερμανική ομάδα.

To άρθρο Δημήτρης Λημνιός: Σε αναζήτηση ομάδας ενόψει Ιανουαρίου ο Έλληνας επιθετικός δημοσιεύτηκε στο NewsIT .