Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός: Το δραματικό φινάλε με τον άστοχο Σλούκα

00:39 14/10/2021 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός πάλεψε σαν λιοντάρι στη Βαρκελώνη και λίγο έλειψε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Μπαρτσελόνα στην παράταση.

Στην τελευταία επίθεση της Μπαρτσελόνα, ο Χίγκινς αστόχησε αλλά ο Οριόλα πήρε το επιθετικό ριμπάουντ και το φάουλ και με 2/2 βολές έκανε το 79-78 στα οκτώ δευτερόλεπτα πριν το φινάλε της παράτασης. Οι παίκτες του Ολυμπιακού αδράνησαν κι ο Ισπανός σέντερ έκανε τη ζημιά.

Δείτε την

καθοριστική φάση:

This is the foul Pierre Oriola draw that led Barcelona to a thrilling win over Olympiacos.

Foul or not? pic.twitter.com/EYUz6VHn8q

— Dionysis Aravantinos (@AravantinosDA) October 13, 2021

Στην τελευταία φάση του αγώνα, ο Σλούκας προσπάθησε να χαρίσει τη νίκη στον Ολυμπιακό, αλλά το σουτ του βρήκε σίδερο…