21:16 27/2/2020 - Πηγή: NewsIt

Ο Ολυμπιακός πανηγυρίζει μία “επική” πρόκριση επί της Άρσεναλ, την οποία και “σκότωσε” με 2-1 μέσα στην έδρα της για να περάσει στους “16” του Europa League.

Οι Πειραιώτες ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα με τον Σισέ και έστειλα το ματς στην παράταση, όπου παρά το γκολ του Ομπαμεγιάνγκ, δεν τα παράτησαν και βρήκαν ένα “χρυσό” τέρμα με τον Ελ Αραμπί στο τελευταίο λεπτό, τρελαίνοντας τους οπαδούς τους.

Παρακολουθήστε LIVE το Άρσεναλ – Ολυμπιακός από το Newsit.gr

Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε έτσι στους “16” του Europa League, παρά την ήττα στο πρώτο παιχνίδι στο Καραϊσκάκης, πετυχαίνοντας ίσως τη μεγαλύτερη νίκη της ιστορίας του σε εκτός έδρας ευρωπαϊκή αναμέτρηση.

To άρθρο Άρσεναλ – Ολυμπιακός 1-2 ΤΕΛΙΚΟ: “Πυρπολητής” του Λονδίνου! Ιστορική πρόκριση για τους Πειραιώτες δημοσιεύτηκε στο Newsit.gr .