Απίθανος Ρονάλντο γλίτωσε τη Γιουβέντους και την οδηγεί στο Champions League

21:00 2/5/2021 - Πηγή: NewsIt

Η Γιουβέντους χρειάστηκε δύο γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο στο τέλος του αγώνα κόντρα στην Ουντινέζε, για να πάρει τη νίκη με 2-1 και να παραμείνει στην πρώη 4άδα της Serie A, που οδηγεί στο Champions League.

Η “γηραιά κυρία” βρέθηκε πίσω στο σκορ με γκολ του Μολίνα στο 10′, αλλά ο Πορτογάλος σούπερ σταρ “χτύπησε” στο τελευταίο δεκάλεπτο, ισοφαρίζοντας με πέναλτι στο 83′ και λυτρώνοντας την ομάδα του στις καθυστερήσεις.

Η Γιουβέντους παρέμεινε έτσι στο +2 από την πέμπτη θέση και τη Νάπολι του Κώστα Μανωλά, με τη “μάχη” για την έξοδο στο Champions League να συνεχίζεται όμως μέχρι το φινάλε του πρωταθλήματος (απομένουν 4 αγωνιστικές).

To άρθρο Απίθανος Ρονάλντο γλίτωσε τη Γιουβέντους και την οδηγεί στο Champions League δημοσιεύτηκε στο NewsIT .