23:56 18/5/2023 - Πηγή: NewsIt

Η Αλκμάαρ δεν κατάφερε να βρει ένα γκολ για να ισοφαρίσει το 2-1 του πρώτου αγώνα και τελικά γνώρισε δεύτερη ήττα με 1-0 από τη Γουέστ Χαμ, για να αποκλειστεί στα ημιτελικά του Conference League.

Με βασικούς τους Βαγγέλη Παυλίδη και Παντελή Χατζιδιάκο, η Αλκμάαρ “πάλεψε” μέχρι τέλους το ματς και διαμαρτύρεται για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στον διεθνή Έλληνα επιθετικό.

Η Γουέστ Χαμ ήταν όμως αυτή που βρήκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης με τον Φορνάλς στις καθυστερήσεις και πανηγύρισε την πρόκριση στο μεγάλο τελικό του Conference League, όπου περιμένει Φιορεντίνα ή Βασιλεία (το ματς πήγε στην παράταση).

To άρθρο Αλκμάαρ – Γουέστ Χαμ 0-1: Αποκλείστηκαν Παυλίδης και Χατηδιάκος – Στον τελικό του Conference League οι Λονδρέζοι δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Αλκμάαρ – Γουέστ Χαμ 0-1, Αποκλείστηκαν Παυλίδης, Χατηδιάκος –, Conference League, Λονδρέζοι,alkmaar – gouest cham 0-1, apokleistikan pavlidis, chatidiakos –, Conference League, londrezoi