ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Η αποβολή του Κάργα και τα δύο γρήγορα γκολ της Ένωσης για το 2-0

21:47 26/4/2023 - Πηγή: NewsIt

Η ΑΕΚ αντιμετωπίζει τον ΠΑΟΚ στην OPAP Arena, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League 1, με το παιχνίδι να… γέρνει από πολύ νωρίς υπέρ της Ένωσης.

Μόλις στο 9ο λεπτό του αγώνα, ο Κάργας έκανε ένα “δολοφονικό” τάκλιν στον Γιόνσον και το VAR υπέδειξε στον διαιτητή την απευθείας κόκκινη κάρτα, με τον ΠΑΟΚ να μένει από νωρίς με 10 παίκτες.

Η ΑΕΚ εκμεταλλεύτηκε πλήρως το αριθμητικό πλεονέκτημα και πέτυχε δύο γκολ μέσα σε 3 λεπτά, με τον Τσούμπερ να ανοίγει το σκορ μετά από λάθος του Κοτάρσκι και τον Μουκουντί να αυξάνει το προβάδισμα της ομάδας του μετά από κόρνερ.

Η φάση της αποβολής του Κάργα

Το 1-0 της ΑΕΚ με τον Τσούμπερ

Το 2-0 της ΑΕΚ με τον Μουκουντί

To άρθρο ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Η αποβολή του Κάργα και τα δύο γρήγορα γκολ της Ένωσης για το 2-0 δημοσιεύτηκε στο NewsIT .