Superleague 1, ΠΑΣ Γιάννινα – Ιωνικός 1-0: Ο Περέιρα τον επανέφερε στις νίκες

19:34 4/1/2022 - Πηγή: NewsIt

Ο ΠΑΣ Γιάννινα έκανε… ποδαρικό με νίκη στο 2022 επικρατώντας με 1-0 του Ιωνικού στους «Ζωσιμάδες» στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής, με το τέρμα του Περέιρα.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επέστρεψε έτσι στα “τρίποντα” μετά από δύο σερί ήττες και «πάτησε» ακόμη πιο «γερά» στη ζώνη των play offs (25 βαθμοί), προσπερνώντας τον Παναθηναϊκό στην 4η θέση (με 23 βαθμούς και δύο παιχνίδια λιγότερα).

Το «ξέσπασμα» της γιαννιώτικης ομάδας στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου και το 4ο εφετινό γκολ

του Περέα χάρισαν τη νίκη στους γηπεδούχους, με τον Ιωνικό να γνωρίζει την τρίτη σερί ήττα του, παραμένοντας στην 11η θέση.

Και οι δύο ομάδες παρατάχθηκαν με πάρα πολλές ελλείψεις, με τον ΠΑΣ να έχει μόλις 16 παίκτες στην αποστολή (χωρίς δεύτερο γκολκίπερ) και τον Ιωνικό 18 παίκτες.

To άρθρο Superleague 1, ΠΑΣ Γιάννινα – Ιωνικός 1-0: Ο Περέιρα τον επανέφερε στις νίκες δημοσιεύτηκε στο NewsIT .