Serie A, Μίλαν – Βερόνα 3-2: Η μεγάλη ανατροπή ολοκληρώθηκε με αυτογκόλ

23:47 16/10/2021 - Πηγή: NewsIt

Η Βερόνα στρίμωξε για… τα καλά την Μίλαν μέσα στο “Σαν Σίρο”. Οι “ροσονέρι” βρέθηκαν να χάνουν με 2-0, αλλά πέτυχαν την ανατροπή στο δεύτερο μέρος (3-2). Το αυτογκόλ του Γκουντέρ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Μίλαν και Βερόνα είχαν από ένα ημίχρονο στην αναμέτρηση του “Σαν Σίρο”, με τους γηπεδούχους να φτάνουν σε μια τεράστια ανατροπή (3-2) που τους έστειλε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα στη Serie A.

Η ομάδα του Τούντορ κατάφερε να “σοκάρει” τους γηπεδούχους, αφού πήγε στα αποδυτήρια, προηγούμενη

2-0, με τα γκολ των Καπράρι (7′) και Μπαράκ (24′).

Το γήπεδο… κατηφόρισε στη συνεχεία, με την Μίλαν να εξαπολύει την αντεπίθεση της. Οι “ροσονερι” έφτασαν στην ανατροπή, πετυχαίνοντας τρία γκολ στην επανάληψη. Ο Ζιρού μείωσε με κεφαλιά στο 59′, δίνοντας το… σύνθημα! Ο Κεσιέ έφερε το ματς στα ίσα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 76′ (υπήρξε έλεγχος VAR), ενώ το “τρίποντο” πήγε στην ομάδα του Πιόλι, με το αυτογκόλ του Γκουντέρ στο 78′.

Η Μίλαν έφτασε έτσι τους 22 βαθμούς μετά από 8 αγωνιστικές, με την Νάπολι να βρίσκεται στο -1, αλλά με παιχνίδι λιγότερο (υποδέχεται τη Κυριακή την Τορίνο). Στο -5 από τη κορυφή έμεινε η Ίντερ.

To άρθρο Serie A, Μίλαν – Βερόνα 3-2: Η μεγάλη ανατροπή ολοκληρώθηκε με αυτογκόλ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .