Premier League: Ανατροπή και «αγκαλιά» με τον τίτλο η Σίτι

00:45 22/4/2021 - Πηγή: NewsIt

Η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε να χάνει από την Άστον Βίλα στην Premier League, αλλά ανέτρεψε το σκορ και πήρε τη νίκη με 2-1, η οποία τη φέρνει μία “ανάσα” από την κατάκτηση του τίτλου στην Αγγλία.

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα δέχθηκε γκολ στο πρώτο λεπτό από τον ΜακΓκιν, αλλά στο 22′ οι παίκτες του έκαναν εκπληκτικό συνδυασμό και ο Φοντέν ισοφάρισε, για να έρθει και η ολική ανατροπή πριν βγει το ημίχρονο, με τον Ρόδρι να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Ακολούθησαν δύο αποβολές, μία για κάθε ομάδα (Τζόουνς στο 44′ και Κας στο 56′), αλλά το σκορ δεν άλλαξε και οι “Πολίτες” έφθασαν τους 77 βαθμούς, όντας στο +11 από τη δεύτερη Γιουνάιτεντ, με ματς παραπάνω, αλλά και μόλις πέντε αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε της Premier League.

To άρθρο Premier League: Ανατροπή και «αγκαλιά» με τον τίτλο η Σίτι δημοσιεύτηκε στο NewsIT .