Bundesliga: «Θρίλερ» για τον τίτλο! Χάνει 2-0 στο ημίχρονο η Ντόρτμουντ

17:21 27/5/2023 - Πηγή: NewsIt

Απίστευτο “θρίλερ” στην τελευταία αγωνιστική της Bundesliga για τον τίτλου του πρωταθλητή, αφού η Μπορούσια Ντόρτμουντ χάνει με 2-0 στην έδρα της από την Μάιντς, στο πρώτο ημίχρονο.

Ο Όλσεν μόλις στο 15ο λεπτό του αγώνα “πάγωσε” τους οπαδούς της Μπορούσια Ντόρτμουντ, δίνοντας το προβάδισμα στη Μάιντς. Οι Βεστφαλοί είχαν την ευκαιρία να “απαντήσουν” αμέσως, αλλά ο Άλε έχασε πέναλτι στο 19′ και το… σοκ, ολοκληρώθηκε

πέντε λεπτά αργότερα.

Ο Ονισίβο σκόραρε δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους και πλέον η Ντόρτμουντ χρειάζεται τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, για να μη… χαρίσει τον τίτλο στην Μπάγερν Μονάχου, η οποία την ίδια ώρα προηγείται με 1-0 στην έδρα της Κολωνίας.

— VAR Tático (@vartatico) May 27, 2023

To άρθρο Bundesliga: «Θρίλερ» για τον τίτλο! Χάνει 2-0 στο ημίχρονο η Ντόρτμουντ δημοσιεύτηκε στο NewsIT .

Bundesliga, Θρίλερ, Χάνει 2-0, Ντόρτμουντ,Bundesliga, thriler, chanei 2-0, ntortmount