Τουρκία: Στην παράταση το «6Χ6» η Μπάνβιτ, από κοντά η Εφές

Αήττητη μετά από έξι αγώνες στο τουρκικό πρωτάθλημα παρέμεινε η Μπάνβιτ, κάμπτοντας την αντίσταση της Τόφας με 84-82 στην παράταση (73-73 κ.α.).

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο λίγα λεπτά πριν το τέλος βρέθηκαν αντιμέτωποι με την ήττα, καθώς ήταν πίσω στο σκορ με εννιά πόντους. Σ' εκείνο το σημείο, η Μπάνβιτ αντεπιτέθηκε, έστειλε το ματς στην παράταση με δύο βολές του Θίοντορ (73-73, 40') και εν τέλει πήρε τη νίκη, χάρη σε μια βολή του ιδίου και άλλη μία του Όρελικ.

Οι δύο αυτοί ήταν οι κορυφαίοι της αντιπάλου του Άρη στο

Basketball Champions League, με αμφότερους να σημειώνουν από 25π. Από τους φιλοξενούμενους, ξεχώρισαν ο Κρόκερ και ο Ιβάνοφ με 17π. ξεχώρισαν για τους φιλοξενούμενους.

Κατά πόδας ακολουθεί την πρωτοπόρο Μπάνβιτ η Αναντολού Εφές, καθώς νίκησε με 98-74 την Μπουγιουκτσεκμετσέ , παίρνοντας την έκτη της νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

Η ομάδα του Βέλιμιρ Περάσοβιτς πήρε από νωρίς τα ηνία του αγώνα κι έφτασε σε μια ακόμα νίκη, δίχως να συναντήσει ιδιαίτερα προβλήματα.