Τουρκία: Ήττα «σοκ» για την Φενέρ του Σλούκα (pics)

Σε ένα πολύ κακό απόγευμα βρέθηκαν οι παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς οι οποίοι ηττήθηκαν εκτός έδρας από την αδύναμη Τόφας σχετικά εύκολα με 81-72 στο περιθώριο της 9ης αγωνιστικής του Τούρκικου Πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι έδειξαν τα «δόντια» τους από νωρίς και πήραν προβάδισμα 9 πόντων (27-18) στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με την Φενέρ να απογοητεύει και το σκορ στο 48-38. Στην τρίτη περίοδο τα πράγματα δεν άλλαξαν και η διαφορά μεγάλωσε ακόμα περισσότερο (69-54) με την Φενέρμπαχτσε να απειλείται με διασυρμό. Τελικά η διαφορά στο τέλος

μειώθηκε λίγο και το τελικό σκορ ήταν 81-71 με τους γηπεδούχους να παίρνουν μία σπουδαία νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 27-18, 48-38, 69-54, 81-71

. @basketsuperligi 9. hafta maçı 4. periyot 5. dakika skoru | @TofasSporKulubu 76-64 @FBBasketbol pic.twitter.com/dHZ7XHZUom

— Tofaş Spor Kulübü (@TofasSporKulubu) 4 Δεκεμβρίου 2016

. @basketsuperligi 9. hafta maçı 3. periyot sonucu | @TofasSporKulubu 70-56 @FBBasketbol pic.twitter.com/9rrBE9972M

. @basketsuperligi 9. hafta maçı 3. Periyot 5. dakika skoru | @TofasSporKulubu 53-45 @FBBasketbol pic.twitter.com/SyCvO5H4hA