Νίκη με δυο πρόσωπα για τον Χ.Τρικούπη

Μια ακόμα νίκη με αντίπαλο ομάδα της Γ΄Εθνικής πέτυχε ο Χαρίλαος Τρικούπης ο οποίος επικράτησε της Νικόπολης στο ΔΑΚ Πρέβεζας με 71-56 σε ένα περίεργο παιχνίδι.

Συγκεκριμένα η ομάδα του Παναγιώτη Ζωντού προηγήθηκε με +28 (20-48) στο ημίχρονο, με το συγκρότημα του Κώστα Παπίρη να καλύπτει τους 22 πόντους από τους 28 σε ένα δεκάλεπτο, αναγκάζοντας τους φιλοξενούμενους να πετύχουν μόλις 2 πόντους. Ωστόσο στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι είχαν περισσότερες δυνάμεις και έφτασαν στη νίκη.

Σ.Κ.Νικόπολη Πρέβεζας-Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου 56-71Διαιτητές:Σταθόπουλος-ΖιώγαςΔεκάλεπτα:13-24
07-24 24-02 12-21Σ.Κ.Νικόπολη Πρέβεζας (Παπίρης): Κώνης,Αργυρός 6(2),Κιτσάντας 4,Τσιτσώνης 6(2),Παπαμιχαήλ 6,Παπαχρήστος,Πολίτης 4,Βαβέτσης,Νίκας 6(1),Μακρόπουλος 6,Αγραπιάδης 2,Μπάλλας 17.Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Ζωντός): Ιωάννου 6(1),Βουρνάς 4,Πέττας 1,Παπαδιονυσίου 2,Τοπουζίδης 3(1),Μουράτογλου 5(1),Σταυρόπουλος 10,Παπαρέγκας 12(3),Γεωργιάδης 13,Μουρίκης 8,Λειβαδάς,Ψάλτου 8. photo: atpreveza.gr