Νίκη και διαφορά για Εφές

Παρά το κακό της πρώτο ημίχρονο, η Εφές κατάφερε να κερδίσει την Αρμάνι Μιλάνο με 77-71 και να πάρει παράλληλα ρεβάνς αλλά και τη διαφορά από την ήττα της στην πρεμιέρα με 80-75. Οι γηπεδούχοι πραγματοποίησαν κάκιστο δεύτερο δεκάλεπτο στοοποίο σημείωσαν μόλις εφτά πόντους, όμως στην επανάληψη με πρωταγωνιστή τον Βούγιασιτς ανέτρεψαν την κατάσταση και πήραν τη νίκη.

Από τους φιλοξενούμενους, με τους οποίους δεν αγωνίστηκε λόγω τραυματισμού ο Μπουρούσης, ξεχώρισαν οι Λάνγκφορντ και Χέρστον, ενώ θετικός ήταν και ο Αντώνης Φώτσης με εφτά πόντους και έξι ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 20-18, 27-36, 54-52, 77-71.
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ: Φάρμαρ 5 (1), Βούγιασιτς 29 (6), Ερντέν 9, Τουντσερί 2, Σιπ 2, Γκονλούμ 10, Μπατίστα, Σαβάνοβιτς 5, Λούκας 10, Κούκο 5, Γκιουλέρ.
ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ: Στίπτσεβιτς 3 (1), Χέρστον 14 (2), Φώτσης 7 (1), Κουκ 2, Κιότι 5, Μέλι 10, Λάνγκφορντ 15 (1), Τζεντίλε 3 (1), Χέντριξ 8, Μπαζίλε 4.