Με καθυστέρηση στα Ιλίσια

Ο αγώνας ανάμεσα στον Ηλυσιακό και τον Ολυμπιακό θα ξεκινήσει με καθυστέρηση (ήταν προγραμματισμένο για τις 19:00, ΔΤ), καθώς υπάρχει ένα μικρό θέμα με τον κόσμο που βρίσκεται αυτή τη στιγμή στο κλειστό των Ιλισίων. Η ΓΓΑ ζήτησε σήμερα (10/10) το πρωί το παιχνίδι να διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών, αλλά ο κόσμος μπήκε στο γήπεδο προκειμένου να υποστηρίξει τον Ηλυσιακό.

Τη δεδομένη χρονική περίοδο οι φίλαθλοι των γηπεδούχων συνοδεύονται εκτός του γηπέδου, προκειμένου να ξεκινήσει ο αγώνας. Οι διαιτητές της αναμέτρησης μόλις ενημέρωσαν τις δύο ομάδες ότι το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε πέντε λεπτά, καθώς όλα δείχνουν πως θα είναι έτοιμα σε πολύ λίγο. Μάλιστα, περίπου 200 οπαδοί θα παραμείνουν στο κλειστό κανονικά σε όλο το παιχνίδι.