Μαγική εικόνα στην Δράμα , ο ΚΑΟΔ 80-69 τον Πανιώνιο

Μαγική εικόνα το ματς στην Δράμα που ο ΚΑΟΔ πήρε μια σημαντική και δίκαιη νίκη με τον Πανιώνιο που παρά την βελτίωση παραμένει χωρις νίκη. Ολα κρίθηκαν στο τέλος που ο Πανιώνιος με την κούραση του Κορόλεφ και την αποβολή με 5φ του Χάνκοκ κατέρρευσε και πέτυχε ένα πόντο σε 5'! Ετσι ο ΚΑΟΔ επέστρεψε

στις επιτυχίες και ο Μέξας στην ηρεμια του στον πάγκο. Ο Πανιώνιος φάνηκε ότι πληρώνει και την έλλειψη προετοιμασίας καθώς έμεινε από δυνάμεις
Ο ΚΑΟΔ μπήκε πολύ δυνατά και πέρασε με διψήφιες διαφορές με την καλή του άμυνα βασικά (23-15,31-20) . Ο Πανιώνιος με τον Κορόλεφ και τον Χάνκοκ όμως μείωσε και έκλεισε στο ελάχιστο την μείον διαφορά στο ημίχρονο(37-36). Η ομάδα της Δράμας έκανε απίστευτο φινάλε. Ο Πανιώνιος προηγήθηκε με 55-59 στο 32' και μετά έγινε αόρατος! Ετσι Ο ΚΑΟΔ πέρασε 66-62 και μετά 77-65 με ένα τρομερό 22-6 στην 4η περίοδο και τέλος

Δεκάλεπτα: 20-11,37-36,53-57,80-69
ΚΑΟΔ(Μέξας): Σφαλτσάκης 9,Τρότερ 9,Τζόνσον 2,Γεωργάκης 2, Ατκινς 7, Οντομ 9, Σπυριδωνιδης, Μισέλ 5,Ζάρας 10, Λόε 16(3/4τρ), Χρυσικόπουλος 11
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ(Αλεξανδρής):Ξανθόπουλος 4,Βεργίνης 9, Κουκουλάς 1, Σπυρόπουλος, Στρνατ 1,Μοτσενίγκος,Σταμάτης, Γουντς 7,Κόλεμαν 6,Κορόλεφ 22(7ρ), Χάνκοκ 13(3/6τρ)