Φιλική ήττα του Απόλλωνα από την Καρσίγιακα (pics+vid)

Ο Απόλλωνας Πάτρας ηττήθηκε από την Καρσίγιακα με 81-69 σε φιλικό παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο, πραγματοποιώντας όμως μία πολύ καλή εμφάνιση στα τρία πρώτα δεκάλεπτα του αγώνα.

Από την έναρξη του φιλικού οι δύο ομάδες έδειξαν αρκετή όρεξη ειδικά στην επίθεση με τους Πατρινούς να ακολουθούν τον ρυθμό της Καρσίγιακα και το σκορ να γίνεται 20-21. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τους παίκτες του Κώστα Μέξα να προηγούνται με 36-32 και να εντυπωσιάζουν. Η κατάσταση δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο με τον

Απόλλωνα να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ (56-59), αλλά τα πράγματα άλλαξαν στο τελευταίο δεκάλεπτο. Εκεί η Καρσίγιακα έδειξε ότι είναι πιο έτοιμη και πιο ποιοτική και πήρε τη νίκη με 81-69, με τον Απόλλων Πατρών να κερδίζει πράγματα από το φιλικό και να γεμίζει με αυτοπεποίθηση τους φιλάθλους του για τη νέα σεζόν.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 36-32, 56-59, 69-81

Δείτε εικόνες και βίντεο του φιλικού από τον επίσημο λογαριασμό στο twitter της Καρσίγιακα και τις ευχές των Τούρκων για τα 90 χρόνια ζωής του Απόλλωνα:

3. Çeyrek Başlıyor! #HaydiKAFKAF pic.twitter.com/C6dbn55AKq

— Pınar Karşıyaka (@KSKBasket) 16 Σεπτεμβρίου 2016

1.Çeyrek Sonucu | @PatrasApollon 20 - 21 Pınar Karşıyaka#HaydiKAFKAF pic.twitter.com/0ttvRE1Fip