Φελντέιν... at the buzzer! (vid)

Ο Παναθηναϊκός αγωνίζεται κόντρα στη Ζαλγκίρις για τη δική του πρεμιέρα στην νέα Ευρωλίγκα και οι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη αναζητούν ποδαρικό με το «δεξί», έχοντας τη στήριξη του κοινού τους. Αντιμετωπίζοντας τη σθεναρή αντίσταση των Λιθουανών, ο Τζέιμς Φελντέιν θέλησε να δώσει στην ομάδα του ώθηση για το δεύτερο ημίχρονο, ευστοχώντας στην εκπνοή του εικοσαλέπτου.

Με 2.3" να απομένουν και εκμεταλλευόμενοι ένα λάθος σε επαναφορά των φιλοξενούμενων, οι «πράσινοι» πήραν την τελευταία επίθεση του πρώτου ημιχρόνου και ο Δομινικανός γκαρντ το σουτ που θα έδινε διαφορά επτά πόντων για την ομάδα του. Ο ίδιος ευστόχησε, κερδίζοντας τον χρόνο και διαμορφώνοντας το 37-30 για την ανάπαυλα.

.@KiNGJF4 with the triple at the buzzer! [@paobcgr]#7DAYSMagicMoment pic.twitter.com/93VCDesKKl