Επειγόντως... ανάλυση

Του Αλέξανδρου Τρίγκα 13/02/2012 (14:58) Όταν γνωρίζεις την ήττα σε ένα παιχνίδι -πόσω μάλλον σε έναντέρμπι αιωνίων- δεν μπορείς να είσαι ικανοποιημένος ή να στέκεσαι στο γεγονόςότι επέστρεψες από το -19 (61-42) του 32ου λεπτού. Αυτό επιτείνεταιόταν λέγεσαι Παναθηναϊκός . Οι "πράσινοι" στο χθεσινό ντέρμπι έμειναν (πολύ)μακριά από τον καλό τους εαυτό για τρία δεκάλεπτα. Η κυκλοφορία της μπάλας ήταν κακή , η επιστροφές στην άμυνα αργές . Χαρακτηριστικό του κακού αμυντικούτρανσίζιον είναι το γεγονός πως οι "ερυθρόλευκοι" πέτυχαν δέκα πόντους απόαιφνιδιασμούς στο πρώτο δεκάλεπτο . Παράλληλα, το πικ ν ρολ του τριφυλλιού δεν δούλευε μεαποτέλεσμα οι συνεργασίες να αποτελούν κάτι σπάνιο στα πρώτα είκοσι λεπτά καιτα περισσότερα καλάθια να προέρχονται από ατομικές ενέργειες.