Δεράος: «Τραγικοί στα τελευταία λεπτά»

Απογοητευμένος από την έκβαση του ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου του Νότου με τον Έσπερο εμφανίστηκε ο προπονητής της Αχαγιάς, Σπύρος Δεράος.Απέδωσε την ήττα στην έλλειψη συγκέντρωσης στην τελευταία περίοδο,γεγονός που έδωσε την νίκη στον Έσπερο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του κόουτς της Αχαγιάς '82 στην ιστοσελίδα του συλλόγου:

«Είχαμε την ευκαιρία να πάρουμε το παιχνίδι απέναντι σε έναν αντίπαλο που διεκδικεί την άνοδο στην Β' Εθνική και μέχρι το 30ο περίπου λεπτό είχαμε τον έλεγχο.Τα τελευταία επτά λεπτά ήμασταν τραγικοί σε επίθεση

και άμυνα. Είχαμε «καθαρές» ενέργειες, επιχειρήσαμε περίπου 5-6 σουτ και δεν καταφέραμε να ευστοχήσουμε σε κανένα.Το γενικό συμπέρασμα είναι ότι η ομάδα έχασε τη συγκέντρωσή της και την ενέργειά της. Μας λείπει η συγκέντρωση σε πράγματα που έχουμε δουλέψει. Θα συνεχίσουμε τη δουλειά με απώτερο σκοπό να μπουν πιο ενεργά και άλλοι παίκτες και να τους βάλουμε στο rotation».