Μπρατσιάκος: «Θαύμα ότι διεκδικήσαμε τη νίκη μέχρι το τέλος»

Στα πολλά λάθη της ομάδας του στάθηκε ο Βασίλης Μπρατσιάκος μετά την ήττα από το Λαύριο στην παρθενική εμφάνιστη της Κύμης στη Basket League, χαρακτηρίζοντας θαύμα το γεγονός πως οι Κουμιώτες παρέμειναν ζωντανοί μέχρι τα τελευταία λεπτά. Παράλληλα, σχολίασε την κακή εμφάνιση των Γκριν και Τζόρνταν, λέγοντας πως "ουσιαστικά παίξαμε με μείον δύο ξένους".

«Τα λάθη

κόστισαν, αφού ήταν 24-12 και το Λαύριο τα εκμεταλλεύτηκε σκοράροντας 33 πόντους. Είναι θαύμα ότι διεκδικήσαμε το παιχνίδι σχεδόν ως το τέλος. Είχαμε ένα καταστροφικό διάστημα από το 17' ως το 27' όπου το Λαύριο εκμεταλλεύτηκε κάθε λάθος και ελεύθερο σουτ. Προσπαθήσαμε και επανήλθαμε στο ματς, αλλά και εκεί βιαστήκαμε πολύ να πάμε να πάρουμε το ματς. Δεν είχαμε υπομονή και μπήκαμε στο ρυθμό του Λαυρίου και στο τέλος υπερίσχυσε ο πιο ψύχραιμος. Ουσιαστικά παίξαμε με μείον δύο ξένους. Ηδη ξέρουμε τα προβλήματά μας θα τα μελετήσουμε. Εχουμε πολλά να λύσουμε με τις λεπτομέρειες», δήλωσε ο κόουτς της Κύμης στο συνδρομητικό κανάλι μετά το τέλος της αναμέτρησης.