«Απίστευτος» Άνταμς με 41 πόντους στη νίκη της Λαμποράλ

Πολύ σημαντικό διπλό πέτυχε η Λαμποράλ Κούτσα στην έδρα της Φουενλαμπράδα με 97-108 με τον Ντάριους Άνταμς να συνεχίζει τις καταπληκτικές του εμφανίσεις μετά τα παιχνίδια με τον Παναθηναϊκό,έχοντας σκοράρει 30 πόντους στο ημίχρονο και 41 συνολικά στον αγώνα με 16/26 σουτ σε 33΄λεπτά συμμετοχής.

Πάντως είχε και άξιο συμπαραστάτη τον Γιάννη Μπουρούση ο οποίος σε 24΄λεπτά συμμετοχής πέτυχε 11 πόντους,μάζεψε 10 ριμπάουντ και μοίρασε 5 ασίστ κάνοντας ένα ακόμα νταμλ-νταμπλ στη φετινή σεζόν.Από την πλευρά της Φουενλαμπράδα ο μόνος που προσπάθησε ήταν ο εκπληκτικός Μάρκο Πόποβιτς

που σημείωσε 36 πόντους.Πλέον οι Βάσκοι του Βέλιμιρ Περάσοβιτς βρίσκονται στην τέταρτη θέση της ACB με ρεκόρ 20-8.

Σε άλλο παιχνίδι της αγωνιστικής η Μπιλμπάο του Έλληνα σέντερ Γιώργου Μπόγρη έκανε μεγάλο διπλό στην έδρα της Μπανταλόνα με 73-92 και πλέον εδραιώνεται στην 8η θέση της ACB αφού έφτασε τις 15 νίκες και απέχει δύο από την 9η Τενερίφη.

Πρωταγωνιστές των νικητών ήταν ο Άλεξ Μουμπρού με 20 πόντους,ενώ ο Γιώργος Μπόγρης σε 17΄λεπτά συμμετοχής στον αγώνα είχε θετική παρουσία με 7 πόντους,3 ριμπάουντ και 2 ασίστ.