VTB: Με «σπασμένα φρένα» η Ούνικς...

Την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμους αγώνες για τη VTB League πέτυχε η Ούνικς Καζάν, η οποία «συνέτριψε» με 89-73 την Πάρμα, έχοντας σε τρομερή κατάσταση τους Κιθ Λάνγκφορντ, Κότι Κλαρκ και Αρτ Παρακχούσκι. Με τους τρεις αυτούς παίκτες να ηγούνται για ακόμη μία φορά, οι παίκτες του Εβγκένι Πασούτιν απλοποίησαν την κατάσταση ουσιαστικά από το πρώτο δεκάλεπτο, όταν το σκορ βρισκόταν

στο 26-14, ενώ η απόσταση έφτασε μέχρι και το +21, όταν οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 72-51 χάρη σε καλάθι του Λάνγκφορντ. Η χαλάρωσή τους στην τελευταία περίοδο, έμελλε να μειώσει ελάχιστα την τελική απόσταση.

Ο Λάνκφορντ αναδείχθηκε πρώτος σκόρερ με 23 πόντους και 9/11 σουτ, ενώ οι Κλαρκ και Παρακχούσκι σημείωσαν double double, με τον πρώτο να έχει 22 πόντους και 11 ριμπάουντ και τον δεύτερο 21 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους ηττηθέντες, ο Ντανίλο Άντζουσιτς ξεχώρισε με 17 πόντους και τρεις ασίστ.