ΑΛΛΗ ΚΛΑΣΗ...

00:05 15/9/2010 - Πηγή: Fimotro
Άλλη κλάση. Καλύτερη η Μπαρτσελόνα καθάρισε με 5-1 τον Παναθηναϊκό.Οι «μπλαουγκράνα» εμφανίστηκαν μια ταχύτητα πάνω από τους «πράσινους» και προσφέροντας μια από τις γνωστές τους παραστάσεις, επικράτησαν με το βαρύ 5-1. Δύο λεπτά -όσα μεσολάβησαν... μέχρι να ισοφαρίσει ο Μέσι το γκολ του Γκοβού- κράτησε το «όνειρο» για την ομάδα του Νιόπλια. Οι "πράσινοι" αν και προηγήθηκαν με τον Γκοβού στο 20' δεν μπόρεσαν να κρατήσουν παρά μόνο δύο λεπτά, το μηδέν για την εστία τους. Ο Μέσι ισοφάρισε άμεσα (22') και ο Βίγια στο 33' έδωσε το προβάδισμα
ενώ το 3-1 διαμόρφωσε και πάλι ο Μέσι στο φινάλε (45') του πρώτου ημιχρόνου.Το 4-1 έκανε το Πέδρο στο 78' εκμεταλλευόμενος το διπλό δοκάρι του Μέσι σε πλασέ ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Αλβες μετά από ασίστ του Μέσι. Ο Αργεντίνος άσος της Μπάρτσα νικήθηκε στο 53' από τον καλύτερο παίκτη του "τριφυλλιού" Τζόρβα από τα έντεκα βήματα (μετά την ανατροπή του ίδιου από τον Καντέ).Γήπεδο: "Καμπ Νου"Διαιτητής: Ν. Ριτσόλι (Ιταλία)Βοηθοί: Λ.