Πρωτάθλημα ο Mario

15:59 16/11/2009 - Πηγή: MSFree
ΕΛΛΗΝΙΚΟΙ ΑΓΏΝΕΣ | ΔΤ: Ο Δημοφιλής Μάριος Ηλιόπουλος κατάκτησε το Πρωτάθλημα Αναβάσεων στην Ομάδα ΕΗ προτελευταία στροφή του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Αναβάσεων για το 2009, αυτή της Αγ. Άννας, ολοκληρώθηκε, για άλλη μία φορά με επιτυχία. Παρ'όλο που ο καιρός δεν ήταν καλός και το πρώτο σκέλος πραγματοποιήθηκε υπό συνθήκες βροχής και ομίχλης, αρκετός κόσμος έδωσε το παρόν σε όλο το μήκος της διαδρομής. Στην κατηγορία Ε, τώρα, πρωταθλητής πλέον, είναι ο Μάριος Ηλιόπουλος (Ford Escort Cosworth), ο οποίος κατέλαβε
άνετα τη 2η θέση παρά το γεγόνος οτι χρειαζόταν την 7η για να στεφθεί και μαθηματικά Πρωταθλητής. Δεν πίεσε λοιπόν, ούτε και πήρε ρίσκα, με έναν μόνο αγώνα να απομένει, αυτόν της δημοφιλέστατης και πολυαγαπημένης Ριτσώνας το πρώτο Σαββατοκύριακο (5 και 6) του Δεκεμβρίου. Υποστηρικτές στη φετινή προσπάθεια του Μάριου Ηλιόπουλου είναι η ναυτιλιακή εταιρεία ΑΝΕΚ, η ναυτιλιακή εταιρεία TOP SHIPS η οποία είναι εισηγμένη στο χρηματιστήριο NASDAQ και η ναυτιλιακή εταιρεία με τα επιβατη