Πάτησε κορυφή ο Ολυμπιακός

Στον πρώτο αγώνα του Ζίκο  στο Καραϊσκάκη ο Ολυμπιακός κέρδισε τον Πανιώνιο με 1-0. Στο πρώτο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι ήταν αρκετά καλοί και πίεσαν τον Πανιώνιο. Το γκολ το πέτυχε ο Ζαϊρί νωρίς νωρίς, στο 17ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση του Ολυμπιακού έπεσε με αποτέλεσμα να ελπίζει ο Πανιώνιος σε ένα γκολ. Όμως τελικά δεν κατάφεραν να σκοράρουν και για 5η αγωνιστική παραμένουν χωρίς να έχουν γευθεί την χαρά της νίκης.

Στον άλλο αγώνα της αγωνιστικής ο ΠΑΣ Γιάννενα κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Αλκαζάρ. Η Λάρισα ήταν πολύ αγχωμένη και έχασε από τραυματισμούς δύο παίχτες, τον Μάλαρτζ και τον Βενετίδη. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας.

Ο τρίτος αγώνας της αγωνιστικής μεταξύ Άρη και Ξάνθης είναι σε εξέλιξη και στο 32΄λεπτό είναι 0-0.