Ήσυχο Σαββατόβραδο σε Τούμπα και Καραϊσκάκη

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓιάννεναΣτην Τούμπα σε ένα δυνατό πρώτο ημίχρονο με 4 κίτρινες κάρτες και αρκετές μονομαχίες ο ΠΑΟΚ μπήκε παθιασμένος χωρίς όμως να επιτύχει το στόχο του που δεν ήταν άλλος από ένα γρήγορο τέρμα. Ο ΠΑΣ στη συνέχεια μπόρεσε να ισορροπήσει το ρυθμό ενώ είχε και δοκάρι στο 34' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαϊτιώτη. Ωστόσο οι γηπεδούχοι "χτύπησαν" δύο φορές στο τέλος του ημιχρόνου, με Λίνο στο 43' και Αραμπατζή στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων (45'+1') παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα με 2-0.

Έχοντας "προίκα" το

2-0 από το πρώτο μέρος ο "Δικέφαλος του Βορρά" δε δυσκολεύτηκε στην επανάληψη να διατηρήσει υπέρ του σκορ και να φτάσει τελικά στη δεύτερη σερί εντός έδρας νίκη του και φυσικά την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Ολυμπιακός - Αστέρας ΤρίποληςΟ Ολυμπιακός του Ζίκο πραγματοποίησε την καλύτερή του εμφάνιση στο φετινό πρωτάθλημα, πετυχαίνοντας γκολ, χάνοντας ευκαιρίες και παίζοντας ωραίο και επιθετικό ποδόσφαιρο.