Η μεγάλη ανατροπή της Λίβερπουλ σε ταινία!

Οι ποδοσφαιρόφιλοι και δη οι φανατικοί φίλοι της Λίβερπουλ που είναι αμέτρητοι, αναμένεται να δώσουν πολύ υψηλή θέση στα box offices στην ταινία που δημιουργήθηκε αναφερόμενη στον μεγάλο τελικό του Champions League του 2005 στην Κωνσταντινούπολη. Θα θυμάστε όλοι τη μεγάλη ανατροπή των "κόκκινων", που έχανε 3-0 στο ημίχρονο από τη μεγάλη Μίλαν και τελικά έστειλε το παιχνίδι στην παράταση και ακολούθως στα πέναλτι. Τίτλος της ταινίας...

"15 λεπτά που σόκαραν τον κόσμο", τα οποία είναι ο χρόνος της ανάπαυλας του ημιχρόνου και όσα συζητήθηκαν ώστε να αλλαχθεί η εικόνα του αγώνα.Η βρετανική και άγνωστη εταιρία παραγωγής που είναι υπεύθυνη για τη συγκεκριμένη ταινία ("15 Minutes That Shook the World" ο τίτλος της στα αγγλικά) έδωσε στη δημοσιότητα το ξεκαρδιστικό τρέιλερ, στο οποίο μπορείτε να δείτε μεταξύ άλλων τον Σισέ, τον Χάμαν, τον Τζέραρντ και τον Ράφα Μπενίτεθ. Εντάξει, όχι ακριβώς τον ίδιο, αλλά τον ηθοποιό που τον ερμηνεύει (σχετική φωτό).