Έβρεξε γκολ σε Αθήνα και Τρίπολη

Πανιώνιος-Ατρόμητος 2-1 Ο Πανιώνιος "καρδιοχτύπησε" ωστόσο πήρε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας εντός έδρας του Ατρόμητου με 2-1. Ο Σκούφαλης άνοιξε το σκορ στο 20', ο Περόνε ισοφάρισε στο 74' (πεν.) αλλά ο Όμο με κεφαλιά στο 90' χάρισε το πολύτιμο τρίποντο στους "κυανέρυθρους".

Στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Νέας Σμύρνης ο Πανιώνιος ευτύχησε να προηγηθεί στο 20' έπειτα από ενέργεια του Κουμορτζί και άψογο

τελείωμα του Σκούφαλη. Ο Ατρόμητος στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς ωστόσο να επιτύχει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν με ακόμα μεγαλύτερο πάθος το τέρμα, δημιούργησαν ευκαιρίες και τελικά έφτασαν στο γκολ της ισοφάρισης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Περόνε στο 74'. Όμως στο 90' ο Όμο με κεφαλιά έδωσε τη νίκη στην ομάδα του με 2-1.

Αστέρας Τρίπολης-Εργοτέλης 2-4 Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του επιθετικού ποδοσφαίρου για την 6η αγωνιστική της Super League, ο Εργοτ