Αχ αυτά τα πρώτα 6 λεπτά...

Μετά το πρώτο ημίχρονο με την Πολωνία στην πρεμιέρα, η Εθνική μας ομάδα πέταξε και το πρώτο ημίχρονο με την Τσεχία στα "σκουπίδια".

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα πληρώνοντας τα λάθη των πρώτων λεπτών, γνώρισε την ήττα στο Βρότσλαβ από την Τσεχία με 2-1 για την 2η αγωνιστική του 1ου ομίλου.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν και πάλι τραγικό για την Εθνική μας η οποία από πολύ νωρίς (μόλις στο 6') βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο μάλιστα τέρματα. Παράλληλα υπήρξε μια ακόμη απώλεια (τραυματίστηκε ο Χαλκιάς), ενώ για δεύτερο ματς η διαιτησία έπαιξε τον ρόλο της ακυρώνοντας γκολ της Ελλάδας με τον Φωτάκη.

Από την άλλη οι Τσέχοι έπαιξαν όπως ξέρουν με γρήγορες κάθετες μπαλιές και αντεπιθέσεις και εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη της άμυνας ώστε να πάρουν το προβάδισμα.