Σπουδαία νίκη στην παράταση ο Παναθηναϊκός επί της Αρμάνι με υπερηχητικό Μπέικον!

Με τον απίθανο Μπέικον να κάνει ρεκόρ καριέρας με 31 πόντους, ο ψυχωμένος Παναθηναϊκός γύρισε από την… κόλαση και καθάρισε την Αρμάνι στην παράταση (90-77) για την τέταρτη σερί νίκη του.

Οι λαβωμένοι «πράσινοι» λύγισαν την Αρμάνι Μιλάνο στην παράταση με σκορ 90-77, και πέτυχαν την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους στην Ευρωλίγκα, ανεβαίνοντας στο 6-6, με τους Ιταλούς να κάνουν όγδοη συνεχόμενη ήττα και να μένουν… τελευταίοι!

Η

ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς τα «βρήκε σκούρα» απέναντι στην Αρμάνι, βρέθηκε μέχρι και στο -15 (42-57), όμως με αντεπίθεση διαρκείας και τρομερά ψυχικά αποθέματα, έστειλε στο ματς στην έξτρα περίοδο και εκεί τελείωσε τη δουλειά.

Η νίκη του Παναθηναϊκού ήταν παράσταση για… δύο ρόλους.

Ο Ντουέιν Μπέικον ήταν και πάλι ηγετικός με ρεκόρ καριέρας 31 πόντων, ενώ ο Πάρις Λι πέτυχε κι αυτός την κορυφαία επίδοση στην ευρωπαϊκή πορεία του με 22 πόντους και απίστευτη άμυνα!

Τα δεκάλεπτα: 13-22, 33-42, 52-59, 72-72, 90-77 (παράταση)

COMEBACK COMPLETE #paobc – @OlimpiaMI1936 90-77 pic.twitter.com/AFk6WOEnjb